اهمیت مصرف مایعات در طول فستینگ متناوب

از سبک زندگی کتونیا
پرش به ناوبری پرش به جستجو
Water in Intermittent Fasting.jpeg

کم آبی و قستینگ متناوب

اگر در طول فستینگ متناوب دچار کم آبی می شوید، تعجب نکنید. این تا حدی به این دلیل است که حدود 20 تا 30 درصد آبی که ما دریافت می کنیم از غذا است و بیشتر از میوه ها و سبزیجات تأمین می شود. اما یکی دیگر از دلایل اصلی که ممکن است دچار کم آبی شوید این است که در طول فستینگ ، بدن شما احتمالاً مقدار زیادی آب دفع می کند. این حتی می تواند منجر به عدم تعادل الکترولیت شود (که می توانید با اضافه کردن کمی نمک ید دار به آب خود با آن مقابله کنید).

علائم کم آبی

برخی از علائم کم آبی بدن که در طول فستینگ متناوب ممکن است رخ دهد شامل خستگی، تشنگی، خشکی دهان، سردرد، سوهاضمه و نفخ است. بنابراین، مطمئن شوید که در طول روز به درستی هیدراته می شوید. این کار همچنین به شما کمک می کند تا کمتر احساس گرسنگی کنید، به خصوص زمانی که فستینگ متناوب را شروع می کنید.

نقش آب

آب برای حفظ عملکرد سلول های بدن شما ضروری است. همچنین به افزایش فواید فستینگ متناوب کمک می کند. هنگامی که بدن وارد فاز نگهداری می شود، شروع به پاکسازی پروتئین ها و سایر ساختارهایی می کند که از بین رفته یا ناکارآمد شده اند. بدون آب کافی، بدن نمی تواند سم زدایی لازم را به طور موثر انجام دهد.به همین دلیل است که باید مراقب نوشیدن آب فراوان در طول روز باشید.

چه میزان مایعات مورد نیاز است؟

بنابراین مقدار آب از دست رفته در هر 24 ساعت برای حفظ سلامت و تعادل باید جایگزین شود. در شرایط عادی، مقدار معقولی بر اساس کالری دریافتی توصیه شده، 1 میلی لیتر بر کیلو کالری برای بزرگسالان است. این به معنای تقریباً 35 میلی لیتر بر کیلوگرم وزن معمول بدن در بزرگسالان است. با این حال، همانطور که بسیاری از متخصصان پیشنهاد می کنند، همه ما منحصر به فرد به دنیا می آییم، و این بدان معنی است که همه ما به مقادیر متفاوتی از مایعات نیاز داریم. که این مقدار می تواند بنا به شرایط بدنی، شرایط آب و هوایی و میزان فعالیت بدنی متفاوت باشد. توجه داشته باشید که تشنگی سیگنال کمتر مؤثری برای مصرف آب در نوزادان، ورزشکاران حرفه ای ، افراد بیمار و سالمندانی است که ممکن است احساس تشنگی در آنها کاهش یافته است، باشد. همچنین در شرایطی از جمله گرمای شدید یا زمانی که تعریق بیش از حد است، تشنگی ممکن است با آب مورد نیاز واقعی بدن هماهنگ نباشد.

در فستینگ متناوب چه چیزی می توانید بنوشید؟

همانطور که خواندید مایعات بسیار مهم هستند و می توان آنها را آزادانه در هر زمانی از روز مصرف کرد، صرف نظر از اینکه در دوره فستینگ هستید یا غیر فستینگ. نگران نباشید شما می توانیدآب و یا هر نوع نوشیدنی بدون کالری دیگر را مصرف کنید (هر چند توصیه اولیه ما مصرف آب است). با این حال، باید از نوشیدنی هایی که ممکن است سطح گلوکز شما را افزایش دهند، اجتناب کنید.

منابع

National Library Of Medicine