بهترین قوانین برای وزن کردن خود

از سبک زندگی کتونیا
پرش به ناوبری پرش به جستجو

در مورد کاهش وزن، ترازو می تواند یک شمشیر دو لبه باشد. اگر به اهداف رژیم غذایی و تمرینی خود می‌رسید، پا گذاشتن روی آن موجی از شادی را به همراه دارد. با این حال، ممکن است تحریک شود که وقتی به یک استپ وزنی یا فلات برخورد می کنید، آن را از پنجره به بیرون پرتاب کنید.

در سفر رسیدن به سلامتی، ترازو شما می تواند ابزار مفیدی باشد. با این حال، برای به دست آوردن اطلاعات دقیق و مفید از آن، باید بدانید که چه زمانی و چگونه خود را وزن کنید.

  • صبح استانداردترین زمان برای وزن کردن خود است. قبل از مصرف صبحانه و بعد از دستشویی رفتن و ترجیحا حمام رفته، خود را وزن کنید. از آنجایی که شما وزن اضافی در دستگاه گوارش خود از غذا و مایعات ندارید، این می تواند وزن واقعی شما باشد.


  • به یاد داشته باشید که وزن شما در طول روز تقریباً 3 پوند (تقریبا 1400 تا 1500 گرم)در نوسان است. اگر یک روز خود را صبح و دفعه بعد عصر را اندازه گیری کنید، نمی توانید واقعاً این دو وزن را با هم مقایسه کنید زیرا در زمان های مختلف هستند.
  • هر زمان که خود را وزن می کنید، عادت کنید که این کار را هر بار به همان روش انجام دهید (مثلاً بعد از سرویس بهداشتی رفتن، با لباس یا بدون لباس) و با همان ترازوی قبلی کار را انجام دهید.
  • برای پایش دقیق وزن ضروری است که هر روز در زمان مشخصی وزن خود را وزن کنید.

چه زمانی باید ترازو را کنار گذاشت؟

1. کنار گذاشتن ترازو اشکالی ندارد، به خصوص اگر باعثاسترس و اضطراب شما در مسیر کاهش وزن می شود.آیا عادت کردید که هر روز خود را وزن کنید و فقط باعث ایجاد اضطراب در شما شده است؟ بهتراست از شر آن خلاص شوید.

2.داشتن ترازو در منزل برای افراد مبتلا به اختلالات خوردن یا عادات غذایی نامنظم ضروری نیست. وزن کشی را می توان به قرار ملاقات با متخصص تغذیه یا متخصص تغذیه سپرد تا بتوانید زمان و انرژی خود را بر روی چیزهایی متمرکز کنید که شما را سالم و خوشحال می کند.

نتیجه گیری

به خاطر داشته باشید که ترازو تنها معیار موفقیت نیست. در عوض، به عوامل مهم دیگری مانند ترکیب بدن(عضله و چربی)،کاهش سایز ، عادات و رفتارهای غذایی سالم که هم اکنون کسب کرده اید، افزایش انرژی و سرحالی، کاسته شدن از بیماری های زمینه ای و افزایش توان فیزیکی و فعالیت بدنی خود توجه کنید.