تاثیر فستینگ بر فشار خون

از سبک زندگی کتونیا
پرش به ناوبری پرش به جستجو

مطالعه‌ای که اخیراً در مجله انجمن قلب آمریکا منتشر شده است تأیید می‌کند: فشار خون بالا به طور موثری پس از 10 روز فستینگ کاهش می‌یابد،این مطلب با مطالعه 1610 بیمار که فست انجام میدهند، در کلینیک Buchinger Wilhelmi در اوبرلینگن آلمان، بررسی شده است.

نظر کارشناس ارشد تغذیه کتونیا:شواهد نشان می دهد که روزه داری متناوب با کاهش فشار خون شریانی سلامت قلب و عروق را بهبود می بخشد.[۱] روزه داری طولانی مدت از طریق مکانیسم های مختلفی مانند کاهش وزن و تغییر سبک زندگی بر فشار خون تأثیر می گذارد. مکانیسم هایی که توسط آن روزه داری طولانی مدت باعث کاهش فشار خون می شود مشابه مکانیسم های داروهای ضد فشار خون است که بر روی ناتریورز [۲]، سیستم عصبی سمپاتیک، سیستم رنین-آنژیوتانسین-آلدوسترون و عملکرد اندوتلیال اثر می گذارند.[۳]

بنابراین رژیم های روزه داری و محدود کننده انرژی می تواند یک استراتژی برای کاهش فشار خون و کاهش یا حتی توقف موقت درمان دارویی ضد فشار خون باشد. [۴]

رامین تقی زاده

کارشناس ارشد تغذیه،

شماره نظام پزشکی ۶۷۶۹

نکته : در صورتی که مایل به مشاهده زیرنویس انگلیسی هستید، ابتدا قسمت CC را فعال کنید، سپس با کلیک بر روی آیکون تنظیمات(شبیه به چرخ دنده) و انتخاب بخش زیرنویس ها (Subtitles/cc) و سپس (English-(autogenerated از زیرنویس انگلیسی استفاده کنید.

در صورتی که بخواهید از زیرنویس فارسی استفاده کنید، کافی است با کلیک بر روی ایکون تنظیمات (شبیه به چرخ دنده) و انتخاب بخش زیرنویس ها (Subtitles/cc) و انتخاب Autotranslate و پس از زدن آن از بین زبان ها Persian را انتخاب کنید تا زیرنویس فارسی ایجاد شود.

چون عمدتا ویدیوها از سایت یوتیوب است، باید از ابزاری برای دیدن ویدیوها استفاده کنید.

منابع