چگونه یک چرت ایده آل بزنیم

از سبک زندگی کتونیا
پرش به ناوبری پرش به جستجو

این پنج قدم را دنبال کنید

1. زمان افت بعد از ظهر خود را پیدا کنید

کلینیک مایو» میگوید که بهترین زمان برای چرت زدن بین ساعت ۲ تا ۳ بعد از ظهر است. برای بسیاری از افراد حدودا هفت ساعت پس از بیداری است این همان زمان ایده آل چرت شماست.

2. محیط آرامش بخشی فراهم کنید

زنگ گوشی خود را خاموش کنید. اگر دفتر شما در دارد، آن را ببندید اگر کاناپه دارید، از آن استفاده کنید. برای اینکه نور و صدا را از خود دور کنید از گوش گیر یا ماسک خواب استفاده کنید.

3. یک فنجان قهوه بخورید

جدی میگویم کارآمدترین نوع چرت زدن همان خوابوچینو» .است کافئین تا بیست و پنج دقیقه وارد جریان خون شما نمیشود در نتیجه پیش از خواب یک فنجان قهوه بنوشید. اگر قهوه دوست ندارید یک جستجوی آنلاین انجام دهید تا نوشیدنیهای جایگزین که دویست میلی گرم کافئین داشته باشند را پیدا کنید اگر) کلا کافئین مصرف نمی کنید، این مرحله را نادیده بگیرید همچنین انتخابهای زندگی خود را مجددا بررسی کنید).

4. زنگ هشدار گوشی خود را روی بیست و پنج دقیقه تنظیم کنید.

اگر خواب شما از نیم ساعت بیشتر شود دچار سکون خواب میشوید و نیاز به زمان بیشتری برای سرحال شدن دارید اگر کمتر از پنج دقیقه چرت بزنید سود زیادی نصیب شما نمیشود اما خواب بین ده تا بیست دقیقه باعث افزایش هشیاری و عملکرد مغز شما میشود و همچنین احساس خواب آلودگی ایجاد نمی.کند. از آنجا که حدودا هفت دقیقه طول میک کشد تا بیشتر مردم به خواب بروند بیست و پنج دقیقه زمان خوبی .است و البته وقتی بیدار شوید کافئین کم کم اثر میکند

5. این کار را دائما تکرار کنید

شواهدی وجود دارد که نشان میدهد کسانی که خواب بعد از ظهر را به عادت تبدیل کرده اند نسبت به سایر افراد از این چرت کوتاه تاثیر بیشتری میگیرند اگر برنامه شما امکان ایجاد یک خواب منظم بعد از ظهری را فراهم میآورد این کار را تبدیل به یک عادت همیشگی کنید اگر چنین فرصتی فراهم نیست، روزهایی که واقعا انرژی از دست میدهید( روزهایی که شب پیش کم خوابیده اید یا استرس یا مشغله های کاری بیشتر از حد معمول است ) را انتخاب کنید. تفاوت را احساس خواهید کرد.

همچنین بخوانید: دوازده نکته برای داشتن خواب سالم